W Białobrzegach otwarto Dom Dziennego Pobytu Seniora

28.09.2023
W Białobrzegach (pow. przysuski) powstało wyjątkowe miejsce dla seniorów - „Przystanek Klementyny”, w którym wsparcie otrzyma 25 osób. Miejsce oferuje dzienną opiekę, wyżywienie, a nawet usługi fryzjerskie. Fundacja Biedronki jest strategicznym fundatorem ośrodka i przekazała na jego działanie ponad milion złotych.

W „Przystanku Klementyny” seniorzy będą mogli brać udział w różnych warsztatach oraz korzystać z usług fizjoterapeuty, a nawet zrobić pranie. Do ich dyspozycji jest również sala ćwiczeń (imienia Fundacji Biedronki). Budynek, w którym powstał ośrodek został udostępniony przez Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi.

- Nasza Fundacja działa na rzecz seniorów, dlatego cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć miejsce, które zadba o najstarszych mieszkańców Białobrzegów. Fundacja Klementyna, która podjęła się stworzenia i prowadzenia placówki, zaproponowała ciekawą koncepcję domu i zapewniła wsparcie dla projektu ze strony Urzędu Miasta, miejskich instytucji, przedsiębiorców i wolontariuszy. Mamy nadzieję, że „Przystanek Klementyny” nie tylko dobrze przysłuży się seniorom w Białobrzegach, ale będzie też inspiracją dla innych miast i organizacji, by takie dzienne domy tworzyć. Według danych GUS, za niecałe 30 lat, osoby powyżej 60. roku życia będą stanowiły aż 40% społeczeństwa, dlatego ważne jest, by rozwijać różne formy wsparcia seniorów, by mogli cieszyć się piękną jesienią życia – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Przestrzeń przeznaczona dla seniorów ma ponad 270 metrów kwadratowych i powstała z funduszy pozyskanych od darczyńców.