Byliśmy na Open Eyes Economy Summit 2023

23.11.2023
Bez energii społecznej nie ma zmian na lepsze. Nic więc dziwnego, że to właśnie energia społeczna była motywem przewodnim tegorocznego kongresu Open Eyes Economy Summit w Krakowie.

Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit to jedyny w swoim rodzaju kongres ekonomiczny, który udowadnia, że biznes i gospodarka nie tylko mogą, ale powinny opierać się na wartościach społecznych.

Podczas wydarzenia z dumą zaprezentowaliśmy program „Danie Wspólnych Chwil", który prowadzimy z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich. O projekcie opowiadały Katarzyna Scheer i Justyna Rysiak z naszej Fundacji.

Byliśmy na Open Eyes Economy Summit 2023

Katarzyna Scheer wzięła udział w sesji inspiracyjnej: Jak powstaje energia społeczna i dlaczego czasami się udaje ją wyzwalać, a czasami nie? Panel moderowała Monika Chabior (Wiceprezydent Gdańska), która rozmawiała również z Sulisławą Borowską (Kaszubski Uniwersytet Ludowy), Ewą Drobek (nauczycielką XV LO im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie), Piotrem Masłowskim (Wiceprezydentem Rybnika) i Olhą Menko (Prezes Fundacji Instytut Polska-Ukraina, założycielką portalu UAinKrakow.pl).

Justyna Rysiak poprowadziła spotkanie „Danie Wspólnych Chwil Fundacji Biedronki” jako przykład uwalniania energii społecznej. Nie mogło zabraknąć na nim ambasadora projektu – Jakuba Kuronia oraz reprezentantek Kół – pań ze Stowarzyszenia Zembrzyckie Koło Gospodyń Wiejskich „Mioduszyna”, które ujęły publiczność nie tylko osobowością, ale i brawurowym wykonaniem pieśni ludowych.

Przypominamy, że celem programu „Danie Wspólnych Chwil” jest przeciwdziałanie samotności seniorów poprzez zaproszenie ich do wspólnego stołu. Spotkania organizowane są przez Koła Gospodyń Wiejskich w całej Polsce.

Serdecznie dziękujemy naszym współpanelistom i gościom za wspaniałe spotkanie!