Kto otrzyma Nagrody Specjalne Fundacji Biedronki?

28.02.2024
W tym roku po raz pierwszy Fundacja Biedronki dołączyła do akcji Gang Mocniaków Biedronki i w konkursie dla szkół utworzyła dodatkową kategorię, w której można było zdobyć Nagrody Specjalne. Zadaniem uczestników akcji było włączenie seniorów w obchody Kulinarnego Dnia Mocniaków, by pokazać jak ważna dla dzieci i dziadków jest międzypokoleniowość i jak wiele mogą nauczyć się jedni od drugich, również w kontekście żywienia.

Kto otrzyma Nagrody Specjalne Fundacji Biedronki?

Jury złożone z przedstawicieli Fundacji Biedronki oraz organizatora konkursu przeanalizowało wszystkie nadesłane prace, które dokumentowały w jaki sposób szkoła lub przedszkole angażowały osoby starsze w działania promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Zgłoszenia były oceniane pod względem m.in. poprawności wykonania zadania, kreatywności i zaangażowania.

Najwyżej ocenione zostały prace następujących placówek:
• Szkoła Podstawowa w Nakomiadach
• Samorządowe Przedszkole „Tygrysek” w Łuszczowie
• Przedszkole niepubliczne „Mali Odkrywcy” w Sandomierzu

Zwycięzcy otrzymają 2500 złotych, 100 książeczek z serii Gang Mocniaków oraz 100 gier planszowych. Gratulujemy!

Listę zwycięzców w rywalizacji o nagrodę Główną i Grand Prix Biedronki można znaleźć tutaj: https://www.szkolneprzygodymocniakow.pl/