Karta dobra - ruszył nabór dla lokalnych organizacji pomocowych

08.08.2024
Wystartował nabór do 4. edycji programu Karta dobra. W jego ramach lokalne stowarzyszenia i fundacje dystrybuują karty na zakupy do Biedronki wśród potrzebujących seniorów. Rekrutacja dla NGO trwa do 26 sierpnia br.

Karta dobra - ruszył nabór dla lokalnych organizacji pomocowych

Program Karta dobra skierowany jest do lokalnych stowarzyszeń i fundacji, które zajmują się wspieraniem osób starszych. W ramach Programu przekazujemy zakwalifikowanym organizacjom przedpłacone Karty dobra na zakupy do Biedronki, by mogły dystrybuować je wśród potrzebujących seniorów. Karty przez 10 miesięcy będą zasilane kwotą 200,00 zł miesięcznie - środki będą dostępne do wykorzystania od 1.10.2024 do 30.09.2025. Fundacja Biedronki, wraz z Kartami dobra, przekaże zakwalifikowanym organizacjom dodatkowe środki na pokrycie kosztów realizacji Programu i realizację innych działań na rzecz seniorów, zgodnych z celami projektu.

Program ma na celu wsparcie potrzebujących osób starszych – dzięki korzystaniu z Kart dobra seniorzy lepiej się odżywiają: kupują więcej warzyw, owoców czy nabiału. Z kolei pozostały budżet domowy mogą przeznaczyć na podstawowe potrzeby: zakup leków, okularów czy też opału na zimę.

O udział w programie mogą ubiegać się stowarzyszenia i fundacje, prowadzące działalność statutową w zakresie dobroczynności lub pomocy społecznej na rzecz najbardziej wrażliwych grup społecznych, w szczególności osób starszych.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków programu – w tym naboru – znajdują się w Ramowych Zasadach Programu Karta Dobra - Edycja 2024/2025.

Organizacje zainteresowane udziałem w Programie zapraszamy do rejestracji oraz złożenia formularza zgłoszeniowego na Portalu dla Organizacji (fundacjabiedronki.pl).

Wnioski można składać do 26 sierpnia 2024r. do godz. 23:59.