Paczki na święta dla seniorów

5.09.2024
Wystartował nabór do kolejnej edycji programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki”.

Podobnie jak w poprzednich latach, Fundacja Biedronki wyśle produkty do przygotowania świątecznych paczek dla podopiecznych placówek sprawujących opiekę nad seniorami i innymi osobami z wrażliwych grup społecznych. Będą to produkty spożywcze, kosmetyki i inne produkty codziennego użytku. W poprzedniej edycji programu wzięło udział 387 organizacji, które przygotowały ponad 32 tys. paczek.

Paczki na święta dla seniorów

Do programu może zgłosić się następująca jednostka:
1) placówka sprawująca całodobową opiekę nad osobami starszymi działająca w jednej z poniższych form, tj.:
  a. Dom Pomocy Społecznej,
  b. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy,
  c. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy,
  d. Hospicjum stacjonarne,
  e. Dom opieki, prowadzony jako działalność pożytku publicznego,

prowadzona przez:
  a. stowarzyszenie,
  b. fundację,
  c. kościelną osobę prawną,
  d. jednostkę samorządu terytorialnego,
  e. samorządowe spółki prawa handlowego,

spełniająca łącznie poniższe warunki:
  a. w której co najmniej 60% podopiecznych stanowią osoby, które ukończyły 60 lat,
  b. która realizuje cele statutowe zgodne z celami statutowymi Fundacji i celami Programu oraz zobowiązuje się przekazać otrzymane paczki świąteczne dla podopiecznych placówki zgłoszonej we wniosku,
  c. przejdzie pozytywną kwalifikację do Programu.

2) Organizacja zakwalifikowana do programu:
  a. Poczta Obiadowa Edycja 2024/2025
  b. Karta Dobra Edycja 2024/2025.

Organizacje zainteresowane udziałem w Programie zapraszamy do rejestracji oraz złożenia formularza zgłoszeniowego na Portalu dla Organizacji (fundacjabiedronki.pl). Wnioski można składać do 18 września 2024 r. do godz. 23:59.

Kontakt w sprawie programu PaczkiSwiateczne@FundacjaBiedronki.pl.
Więcej informacji o programie znajduje się na stronie Radosne Święta z Fundacją Biedronki

Regulamin programu Radosne Święta z Fundacją Biedronki - edycja 2024