Wystartowaliśmy z 4. edycją programu Karta Dobra

21.10.2024

W ramach naboru do 4. edycji programu Karta dobra wyłoniliśmy 44 lokalne organizacje pozarządowe, które obejmą swoimi działaniami pomocowymi łącznie ponad 5900 seniorów – przekażą im specjalne karty na zakupy. Fundacja Biedronki przekaże na ten cel ponad 12 milionów złotych!

Wystartowaliśmy z 4. edycją programu Karta Dobra

Już 1 października br. 44 organizacje rozpoczęły swoje działania na rzecz osób starszych, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Beneficjenci programu przez 10 miesięcy będą mieli do dyspozycji karty przedpłacone do sieci sklepów Biedronka, które zasilone zostaną kwotą 200 zł co miesiąc. To nasze organizacje partnerskie zajmują się poszukiwaniem potrzebujących seniorów i ich kwalifikacją do otrzymania karty.

Karty dobra czynią faktyczne dobro, bo dzięki nim seniorzy mogą lepiej i bardziej zdrowo się odżywiać, na przykład kupując więcej warzyw, owoców, nabiału. Zaoszczędzone dzięki karcie środki mogą spożytkować na inne, niezbędne wydatki, takie jak wykupienie leków, okularów, opału na zimę.

To nie koniec działań pomocowych dla seniorów, bo organizacje partnerskie dzięki zidentyfikowaniu również innych potrzeb osób starszych stworzą w ramach programu ofertę dodatkowego wsparcia – na miarę swoich możliwości, ale i potrzeb konkretnej osoby starszej. Będą wspierać seniorów w codziennych czynnościach jak robienie zakupów.

Lista organizacji partnerskich zakwalifikowanych do tegorocznej edycji znajduje się na podstronie projektu: Karta Dobra.

Kontakt w sprawie programu: kartadobra@fundacjabiedronki.pl.