Dwa kolejne szpitale z darowizną na zakup sprzętu medycznego dla seniorów

10.05.2023
Stobrawskie Centrum Medyczne z siedzibą w Kup oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi otrzymały darowiznę od Fundacji Biedronki. Ośrodki te zostały zakwalifikowane do programu „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii”.

Program „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii” zapewnia wsparcie finansowe dla szpitali i oddziałów geriatrycznych na zakup sprzętu medycznego, by ośrodki te mogły skuteczniej diagnozować i leczyć osoby starsze. Niedawno przekazaliśmy kolejne dwie darowizny dla szpitala w Łodzi i miejscowości Kup (łącznie blisko 800 000 zł).

Dwa kolejne szpitale z darowizną na zakup sprzętu medycznego dla seniorów

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - Centralny Szpital Weteranów dzięki darowiźnie (blisko 606 000 zł) zakupił m.in. aparat USG, umożliwiający badanie przy łóżku pacjentów w ciężkim stanie, a także cztery kardiomonitory pozwalające na ocenę saturacji pacjenta i pomiar tętna z jednoczesnym zapisem EKG. Wsparcie finansowe umożliwiło również kupno 20 łóżek wyposażonych w materace przeciwodleżynowe, a także ssaka pneumatycznego z wózkiem, który pozwala na odsysanie pacjenta np. z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

Stobrawskie Centrum Medyczne sp. z o.o. z siedzibą w Kup, dzięki udziałowi w programie Fundacji Biedronki, mogło wyposażyć Oddział Kliniczny Geriatrii w nowoczesny sprzęt. Zakupiono m.in. stół kardiologiczny do diagnozy omdleń oraz sprzęt do ćwiczeń - szyny do treningu stawów biodrowych, kolanowych i barkowych, które służyć będą poprawie funkcjonowania pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi. Oddział zyskał nowoczesne urządzenie do precyzyjnej oceny zaburzeń równowagi ciała oraz treningu równowagi, by ograniczać ryzyka upadków seniorów. Na geriatrii pojawiły się też cztery nowe holtery EKG pozwalające mierzyć pracę serca seniorów przez 24h, a także materace przeciwodleżynowe. Wartość zakupionego sprzętu to blisko 200 000 zł.

Wkrótce darowiznę otrzyma kolejny szpital.