Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji otrzymał darowiznę

11.07.2023
W ramach programu „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii” Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. Eleonory Reicher w Warszawie otrzymał darowiznę finansową na zakup sprzętu medycznego, który poprawi jakość diagnostyki i leczenia starszych pacjentów. Wartość darowizny od Fundacji Biedronki to ponad 460 tys. zł. W sumie w skali całego kraju wsparcie dla geriatrii otrzymało do tej pory pięć szpitali.

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. Eleonory Reicher w Warszawie otrzymał ponad 461 000 zł, dzięki którym uruchomiono Pracownię Aktywizacji i Rehabilitacji Seniorów. W pracowni pacjenci mogą korzystać pod nadzorem fizjoterapeuty m.in. z orbitreka, cykloergometru, piłek i taśm do ćwiczeń. Szpital wyposażony został również w aparat do funkcjonalnej stymulacji magnetycznej. Urządzenie umożliwia bezbolesną stymulację głębokich tkanek w leczeniu schorzeń narządu ruchu oraz w terapii przeciwbólowej. Dzięki darowiźnie zakupiono również sprzęt okulistyczny, taki jak tonometr bezkontaktowy - jest to nowoczesne urządzenie diagnostyczne, które pozwala na szybki, precyzyjny oraz komfortowy dla pacjenta pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, a także autorefraktometr, umożliwiający komputerowe badanie wzroku.

Narodowy Instytut Geriatrii i Reumatologii otrzymał darowiznę

- Dzięki ofiarności Fundacji Biedronki pacjenci zamiast ćwiczyć w szpitalnym korytarzu, mają możliwość skorzystania z profesjonalnych porad fizjoterapeuty i nowoczesnego sprzętu w komfortowych warunkach. W Pracowni Aktywizacji i Rehabilitacji Seniorów prowadzone są ćwiczenia, których głównym celem jest zapobieganie konsekwencjom ograniczenia aktywności fizycznej towarzyszącym praktycznie każdej hospitalizacji pacjenta w starszym wieku. Prowadzone są ćwiczenia ukierunkowane na poprawę siły mięśniowej, a także zwiększenie sprawności funkcjonalnej i wydolności fizycznej naszych pacjentów. Ćwiczenia obejmują również reedukację koordynacji i równowagi, nieodzownych elementów profilaktyki upadków - mówi prof. dr hab. Tomasz Targowski, kierownik Kliniki i Polikliniki Geriatrii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, konsultant krajowy geriatrii.

Narodowy Instytut Geriatrii i Reumatologii otrzymał darowiznę

Program „Fundacja Biedronki dla polskiej geriatrii” objął łącznie już pięć szpitali. Wśród ośrodków, które otrzymały dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego są ośrodki w Katowicach, Białymstoku, Łodzi i Kup. Tym samym wartość programu wynosi ponad 2 miliony złotych.