Wielki finał wyzwania sportowego Biedronki i Fundacji Biedronki

6.10.2023
Już po raz ósmy pracownicy Biedronki mogli wziąć udział w wyzwaniu sportowym. Nasza Fundacja zamieniła każdy przebiegnięty i przejechany przez nich kilometr na 1 złotówkę. Oznacza to, że w tym roku wspólnymi siłami zebraliśmy 300 0000 zł - to aż 50% więcej niż rok temu! Pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel.

Wielki finał wyzwania sportowego Biedronki i Fundacji Biedronki

W zeszłym roku dzięki wyzwaniu sportowemu na konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich wpłynęły 193 000 złotych, które posłużyły do rozszerzenia programu wolontariackiego na rzecz seniorów o dwa nowe miasta: Legionowo i Wałbrzych. Program polega na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych Stowarzyszenia, dzięki którym budują się niepowtarzalne relacje, oparte na przyjaźni i zaufaniu.

W tym roku pracownicy Biedronki przeszli jednak samych siebie przekraczając magiczną liczbę 300 000 km, która została zamieniona przez Fundację Biedronki na 300 000 zł! Kwota zostanie przekazana na rzecz trzech hospicjów.

Po 100 000 złotych otrzymają:

• Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Gliwicach
    Dzięki Państwa ofiarności czujemy, że nie jesteśmy sami z naszymi problemami. Ofiarowane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na wykonanie jednego z etapów rozbudowy naszego hospicjum, która służy poprawie komfortu i jakości życia naszych pacjentów w ich ostatnich chwilach. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka - mówi Bożena Niemczynowicz, dyrektor Stowarzyszenia.
  • Hospicjum Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej - Oddział w Wałbrzychu
    „Hospicjum to też życie”- to hasło, które od lat promuje ideę istnienia takich miejsc, jak wałbrzyskie hospicjum. To proste stwierdzenie mówi o nas wszystko, bo dopóki życie w człowieku nie zgaśnie zasługuje On na godność i szacunek w każdej jego sekundzie.(…) To dla nas ogromne wyróżnienie, iż akcja wyzwania sportowego pracowników Biedronki, promująca zdrowy i aktywny styl życia dostrzegła, że „Hospicjum to też życie” i swoją energią, dobrą myślą oraz wybieganymi środkami w kwocie 100 tysięcy złotych zechciała się właśnie z nami podzielić. Wybiegane środki zostaną przeznaczone na coś, co naszym podopiecznym jest szczególnie potrzebne: na zakup specjalistycznych, rehabilitacyjnych łóżek dla pacjentów hospicjum stacjonarnego - tłumaczy Renata Wierzbicka, prezes zarządu.
  • Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie
    Chcielibyśmy serdecznie podziękować za chęć udzielenia tak dużego wsparcia naszemu hospicjum. Jesteśmy głęboko wzruszeni i wdzięczni, to niesamowicie miłe zaskoczenie. Tak naprawdę, aż trudno uwierzyć, że właśnie nasze hospicjum otrzyma te środki. Dzięki Wam będziemy mogli doposażyć nasz oddział w nowy sprzęt medyczny, co znacząco poprawi jakość opieki, jaką możemy zapewnić naszym pacjentom - mówi Grażyna Zięba, dyrektor hospicjum.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyzwania sportowego. Jesteśmy dumni, że nasi koledzy i koleżanki tak chętnie włączyli się w pomoc!

Fundacja Biedronki i Biedronka