Fundacja Biedronki dołączyła do Gangu… Gangu Mocniaków Biedronki!

30.10.2023
Zostaliśmy partnerem społecznym akcji Gang Mocniaków, która przy wsparciu pięciu kategorii zabawnych maskotek ma edukować najmłodszych, ale nie tylko! Chcemy pokazywać, jak ważna jest integracja międzypokoleniowa dzieci, dziadków i babć oraz jak wiele mogą nauczyć się jedni od drugich, również w zakresie zdrowego żywienia.

Program „Danie Wspólnych Chwil” nagrodzony złotem!

Jedenastu maskotkowych przedstawicieli tegorocznej akcji lojalnościowej sieci Biedronka zachęca do dbania o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną. Bohaterowie gangu reprezentują gamę produktów, które mogą występować w diecie każdego dziecka, ale zwraca uwagę na to, żeby wybierać te najbardziej wartościowe. W tym roku po raz pierwszy Gang Mocniaków wspiera też seniorów, a to za sprawą Fundacji Biedronki.

Dołączyliśmy do akcji Gang Mocniaków, by zwrócić uwagę na wartość kontaktów międzypokoleniowych. Relacja dziadków i wnuków wpływa na życie jednych i drugich. Dla dziadków opieka nad wnukami bywa wymagająca, ale daje też radość i poczucie bycia potrzebnym. Z kolei wnuki spędzając czas z dziadkami, otrzymują przede wszystkim ich uwagę i akceptację, które kształtują u młodego człowieka poczucie własnej wartości. Unikatowy charakter tej relacji warto wykorzystać także w budowaniu nawyków żywieniowych – obie strony uczą się od siebie nawzajem i motywują, a wspólne gotowanie pogłębia więź między nimi. Jako partner społeczny akcji mamy nadzieję, że relacje dzieci i seniorów będą coraz bardziej doceniane i pielęgnowane – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Postać babci i dziadka pojawi się również w IV części książki towarzyszącej akcji, która już 2 listopada trafi do sklepów Biedronka.

Nagroda Specjalna Fundacji Biedronki

Dla 3 szkół biorących udział w akcji „Szkolne przygody Gangu Mocniaków” przewidzieliśmy dodatkową Nagrodę Specjalną Fundacji Biedronki (2500 zł oraz nagrody rzeczowe). Aby ją zdobyć, należy zaprosić seniorów na wspólny posiłek podczas świętowania Dnia Kulinarnych Mocniaków.

Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 20.12.2023 r. Niezbędne informacje oraz regulamin akcji znajdują się na stronie www.szkolneprzygodymocniakow.pl. Tu także umieszczony zostanie formularz do wysyłania materiałów.

Przypominamy, że na pierwszych 7000 zarejestrowanych do programu szkół i przedszkoli czeka bezpłatny pakiet startowy z atrakcyjnymi pomocami naukowymi wpisanymi w podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, w tym scenariusze lekcji, dedykowana animacja i mini-bajki o bohaterach programu.

Zapraszamy na www.gangmocniakow.pl